effect logo wide

Dagens datum:

•••••

Brynäs IF:s nätverksfrukost - entusiasm och slutspelskänsla.

Brynäs IF:s nätverksfrukost - entusiasm och slutspelskänsla.

Brynäs IF:s nätverksfrukost - entusiasm och slutspelskänsla

Publicerad: 16/3

I hjärtat av Brynäs IF:s hemmaborg, Monitor ERP Arena, samlades företagspartners fredagsmorgonen den 14 mars för en nätverksfrukost som inte bara bjöd på god och näringsrik fika utan även på spännande diskussioner och framtidsspaningar. Med slutspelets intensiva atmosfär i luften var förväntningarna höga när gästerna samlades i den mysiga atmosfären på 1912-baren.

Gästerna fick inte bara möjlighet att njuta av frukosten, utan även att mingla med andra samarbetspartners samt träffa representanter från både marknadsavdelningen och sporten inom Brynäs IF. Det var en atmosfär av gemenskap och entusiasm, där alla närvarande delade en passion för föreningen, säsongens framgångar och inte minst det grymt spännande slutspelet som startar på söndag

Men höjdpunkten på evenemanget var utan tvekan de inspirerande talen och diskussionerna om lagets framtid och den kommande slutspelet. Det bjöds på insiktsfulla tankar om framtiden för Brynäs IF och laget. Tränarna Filip Eriksson och Niklas Gällstedt följde upp med att dela med sig av sina tankar och strategier inför de kommande matcherna.

Stämningen var på topp när gästerna lyssnade på föreningens sakkunniga profiler och engagemanget var påtagligt. Det var tydligt att alla närvarande hade en stark önskan att stötta laget och föreningen och därigenom bidra till framtida framgång. Det var således en välfylld morgon som andades energi och optimism inför den kommande tiden.

Sammanfattningsvis var Brynäs IF:s nätverksfrukost en mycket intressant mötesplats i en spännande tid, där gästerna fick en unik möjlighet att inte bara stärka sina relationer inom näringslivet utan även att vara en del av föreningens framtid. En värdig och kraftfull avslutning på frukosten var att legenden och brynäsikonen Stig Salming kom in och gav sin syn på framtiden. Han avslutade med att visa sin tacksamhet gentenot både föreningen och samarbetspartners för dels det personliga stödet efter broder Börjes borgång men även för den kraftsamling som nu sker på vägen tillbaka mot högsta serien.

Med en positiv stämning och ett starkt engagemang är det tydligt att Brynäs IF och allt fler partners ser fram emot det kommande slutspelet med stor förväntan och tillförsikt.

För mer information om Brynäs IF se https://www.brynas.se/

Kommentarer

Skriv en ny kommentar

Svar till ×

Inga kommentarer än...
Bli först att kommentera detta innehåll!

Skriv en ny kommentar

Om cookies och datainsamling

Enligt lagen om elektronisk kommunikation, som trädde i kraft den 25 juli 2003, ska alla som besöker en webbplats med cookies få information om att webbplatsen innehåller cookies, vad dessa används till och hur cookies kan undvikas. Vår webbplats är skapad med publiceringssystemet Yodo, och använder sig av så kallade "tillfälliga cookies" eller "session-cookies" som lagras tillfälligt och försvinner när du stänger ned din webbläsare.

Ifall du loggar in till vår webbplats, så används även så kallade "varaktiga cookies", som sparas på din dator i upp till trettio dagar, eller tills dess att du själv raderar dem. En varaktig cookie används också för att komma ihåg ifall du valt att stänga den ruta som informerar om att cookies används på webbplatsen.

Cookies används dels för att optimera webbplatsens funktion och anpassa den efter dina önskemål, dels för att kunna analysera statistik så att vi kan göra webbplatsen bättre för dig som besökare och kund. Webbplatsens funktionalitet är dock ofta, till viss del, beroende av tillfälliga cookies (exempelvis för att du ska kunna lägga artiklar i varukorgen, genomföra köp, för att du ska kunna hålla dig inloggad, eller för att förhindra spam i kontaktformulär).

Om du vill undvika cookies kan du konfigurera din webbläsare så att cookiefilerna inte laddas ner i din dator. Tillfälliga cookies är, som ovan framgått, dock nödvändiga för att navigera på vår webbplats.

Den data som lagras i våra cookies används endast för att rent tekniskt kunna möjliggöra användandet av våra tjänster. Vi sparar ingen personlig information i cookies på besökarens dator.

Utöver våra egna cookies så kan förstapartscookies från Google Analytics 4 (i enlighet med rådande GDPR-lagar) förekomma. Detta för att spara besöksstatistik, i syfte att kunna optimera vår webbplats och närvaro på nätet.

Ja eller Nej till cookies?

Du kan själv acceptera att ta emot cookies eller inte. Webbläsare som Internet Explorer, Firefox, Safari, Chrome och Opera tar emot cookies automatiskt, men du kan ändra dina personliga inställningar så att du inte accepterar Cookies. Om du väljer att stänga av möjligheten att ta emot cookies så kommer många webbplatser inte kunna ses eller utnyttjas maximalt.

Hur stoppar jag cookies?

Din webbläsare ger dig möjlighet att blockera cookies. Olika webbläsare och versioner av webbläsare fungerar på olika sätt, och kan skija sig åt i hur man ändrar dessa inställningar. Nedan finns länkar till instruktioner för några av de vanligaste webbläsarna:

Datainsamling och datalagring

Webbplatsen kan använda sig av Google Analytics och liknande tjänster för att samla in data om ditt besök på webbplatsen. Ingen personlig data sparas, utan endast information om själva besöket i sig, det vill säga länkklick, sidvisningar, hur länge en viss sida har visats och liknande. Informationen kan användas av oss för att analysera hur besökare använder vår hemsida, samt för att i framtiden kunna förbättra och optimera innehåll och funktion på hemsidan. Informationen kan också användas av Google (eller motsvarande leverantör) för att optimera information och annonser, så att du får mer relevanta/personliga sökträffar eller annonser i leverantörens övriga tjänster.

Har du vidare funderingar kring hur cookies och datainsamling används på vår webbplats, vänligen kontakta oss!

Stäng

Denna webbplats använder cookies
Vi använder cookies och datainsamling i enlighet med rådande GDPR-lagstiftning för funktion och bästa möjliga upplevelse för den här webbplatsen.
Du behöver godkänna detta som besökare - Läs mer här »

Acceptera alla Endast nödvändiga